TheReturning - Oficjalny poradnik

Porady do modyfikacji TheReturning


#1 2013-04-01 21:15:18

Ward

Władca Forum

Zarejestrowany: 2013-03-31
Posty: 72
Punktów :   

Bractwo Śniącego

Lokalizacja: Obóz Bractwa znajduje się niedaleko farmy Bengara

Dołączenie do Bractwa:
Aby  dołączyć do Bractwa musimy porozmawiać z Lesterem po czym otrzymamy  przepaskę nowicjusza dzięki której możemy porozmawiać z Baalem Orunem.  Aby dołączyć musimy wykonać zadania guru:
-Oruna
-Namiba
-Cadara
-Tyona
-Parveza

Przesyłka dla Lariusa:
Baal  Orun zleca nam dostarczenie przesyłki do gubernatora Lariusa.Aby się  tam dostać musimy być uczniem jednego z mistrzów w dolnej części  miasta.Kiedy będziemy już w górnym mieście musimy się dostać do ratusza  jednak nie możemy tego zrobić.Koło ratusza pracuje ogrodnik który mówi  nam że Larius siedzi na ławce przed ratuszem zwykle o 18:00.Gdy Larius  już się pojawi nakładamy przepaskę nowicjusza i mówimy że Orun nas  przysłał, Larius daje nam zapłatę, po czym możemy wrócić do guru.Od tej  pory możesz dołączyć do bractwa.

Ziele dla Baala Cadara:
Aby  otrzymać to zadanie musimy porozmawiać z Cainem, który znajduje się  przed wejściem do obozu.Po rozmowie otrzymujemy ziele które musimy  zanieść dla Cadara.Po rozmowie guru zleca nam przyniesienie ziela od  pozostałych grup zbieraczy:
a)pierwsza grupa znajduje się niedaleko kamiennego kręgu przy farmie Lobarta
b)druga  grupa znajduje się na wzgórzu koło farmy Akila.Aby się tam dostać  musimy obejść fame dookoła i dostać się na góry lub przejść przez  mroczny las i przy schodach prowadzących do Słonecznego kręgu musimy  skręcić w prawo i podążać w kierunku farmy Akila
c)Trzecia grupa znajduje się w lesie przy jeziorku niedaleko Czarnego Trolla, niedaleko kopalni.
Po odwiedzeniu 3 grup musimy wrócić do Cadara i oddać mu ziele. Zadanie wykonane.

Uczeń dla Parveza:
Baal  Parvez przebywa w mieście w dzielnicy kupców.Aby z nim porozmawiać  musimy dać mu ziele które otrzymaliśmy od Oruna.Otrzymujemy od niego  zadanie polegające na przyprowadzeniu nowego ucznia.Nowym uczniem okazuje się być. W tym celu musimy  porozmawiać z Regisem, a później z Coragonem i poczekać do nocy w jego  tawrenie po czym musimy pobić Valentina. Mówimy o tym co się stało  Regisowi, on da nam za to pierścień który musimy oddać Coragonowi. Teraz  musimy użyć na Valentine czaru Niepamięć który możemy zdobyć u Ignaza,  po czym przekonujemy go do dołączenia do bractwa i prowadzimy do  Parveza.

Porcja dla Harlocka:
Aby otrzymać zgodę Namiba musimy  porozmawiać z nowicjuszem Harlockiem.Mówimy mu o tym, że chcemy  dołączyć do bractwa po czym zgadza się nam pomóc w zamian za codzienną  porcję ziela.Porcję możemy otrzymać  od Talasa, który znajduje się nad  kuźnią.Oddajemy mu porcję poczym informuje nas o tym żebyśmy użyli na  jednym z jego uczniów zaklęcie Sen.Zwój możemy kupić od Zurisa, używamy  zaklęcia na którymś z jego uczniów po czym guru odezwie się do nas i  powie że zgodzi się gdy nasza mana wzrośnie do 60

Magiczny eliksir:
Baal  Tyon znaduje się w namiocie nad kuźnią, zleca nam zdobycie przepisu  który znajduje się w klasztorze.Aby się tam dostać musimy mieć wyuczone  włamywanie oraz kradzież kieszonkową.Do Klasztoru możemy dostać się na 3  sposoby:
a)Okraść Pedro kradzieżą kieszonkową z klucza.
b)Dostać  się podczas wykonywania wątku kupców. Lutero zleci nam zadanie z kupnem  wina po czym otrzymamy klucz do klasztoru od Pedro.
c)Rozmawiamy z Sagittą o magicznym eliksirze i daje ona nam możliwość zaniesienia ziół dla Neorasa
Gdy  już dostaniemy się do klasztoru musimy okraść kradzieżą kiesz. Goraxa i  pójść do klasztornego skarbca.Otwieramy wszystkie skrzynie po czym  znajdujemy recepturę i oddajemy ją Tyonowi.Guru nie ma jednak wszystkich  składników i prosi nas o ich zdobycie.Wszystkie składniki możemy  zakupić u Lutero oprócz szczawiu królewskiego, który możemy znaleźć przy  kamiennych kręgach oraz jaja pełzacza w tym celu musimy zabić królową  pełzaczy znajdującą sie np: w bocznej jaskini z runą próby ognia. Po  zdobyciu składników zanosimy je Tyonowi.

Droga Strażnika lub Guru:
Po zostaniu nowicjuszem można awansować na strażnika świątynnego lub guru.

Młot Tarakota:
To  zadanie zleca nam Gor Na Kosh gdy zapytamy o dołączenie w poczet  straży.Strażnik opowiada nam legendę o młocie i prosi o jego  zdobycie.Musimy iść do piramid i wejść do małej piramidy po czym musimy  przekręcić kamienny blok znajdujący się w krzakach.Po zrobieniu tego  otworzy nam się tajne przejście w jaskini niedaleko dużej piramidy.Przed  pójściem musimy zaopatrzyć się w dobrą broń obuchową lub kruszącą oraz  zwoje związane z elektrycznością ponieważ znajduje się tam Boss golemów  który pilnuje młota.Młot znajduje się na końcu jaskini w skrzyni,  otwieramy ją po czym zanosimy młot Gor Na Koshowi.

Zielony nowicjusz:
Aby  otrzymać to zadanie musimy posiadać pancerz bandyty.W obozie bandytów  spotkamy Fortuno, który sprawia wrażenie obłąkanego.Mówi nam żebyśmy  zrobili mu zielonego nowicjusza.Przepis na niego znajdujemy w skrzyni  obok po czym idziemy do stołu alchemicznego i robimy zielonego  nowicjusza.

Meandry umysłu:
Fortuno nic nie pamięta i prosi  nas o pomoc, musimy pójść do Miguela.Da nam przepis na miksturę  przywrócenia pamięci.Składniki mikstury powinniśmy mieć za wyjątkiem  ziaren czerwonego pieprzu który możemy kupić u Zurisa.Gdy mamy już  składniki robimy miksturę po czym dajemy ją Fortuno i odzyskuje pamięć  wtedy możemy mu powiedzieć żeby udał się do nowego obozu bractwa który  znajduje się na khorinis.

Plany paladynów:
Zadanie zleca nam  Baal Orun.Polega ono na tym, żebyśmy udali się do Górniczej doliny w  celu zdobycia dowodu dla Lorda Hagena,gdy już oddamy dowód Hagenowi  wracamy do guru i mówimy mu o wszystkim.Od tej pory możesz zostać Guru.

Poszukiwania Cor Angara:
Zadanie  zleca nam Baal Orun, prosi nas o odszukanie Cor Angara.Znajduje się on  za palisadą orków w chacie można się tam dostać na dwa sposoby:
a)wspinać się po górach i iść w kierunku klasztoru zmiennokształtnych i wskoczyć do morza bądź zejść.
b)Zdobyć Ulu-Mulu iść w kierunku cmentarzyska orków i potem zejść drewnianym mostem na dół za palisadę.
Gdy  dostaniemy się za palisadę musimy iść koło niej i w końcu natrafimy na  drewnianą chatę.Angar będzie znajdował się w niej lub przy ognisku  obok.Rozmawiamy z Angarem i ten zgodzi się wrócić do obozu gdy odzyskamy  jego amulet.Artefakt znajdziemy w starym grobowcu niedaleko lodowej  krainy tam gdzie w G1 szukaliśmy kamienia ogniskującego z Miltenem.Po  przyniesienu amuletu Angar zgadza się pójść do obozu.Od tej pory możesz  zostać Strażnikiem świątynnym.

Opętanie:
Zadanie zleca nam  Baal Orun, mówi że nowicjusze skarżą się na bóle głowy.Idziemy do  klasztoru i rozmawiamy na ten temat z Pyrokarem.Mówi że może nam pomóc i  oferuje sprzedaż eliksiru leczenia z opętania.Kup 20 sztuk po czym wróć  do obozu i porozmawiaj z Orunem. Teraz musisz rozdać mikstury wszystkim  nowicjuszom w obozie.Gdy to zrobisz wróć do obozu i porozmawiaj z  Orunem.

Receptura Cor Kaloma:
Zadanie zleca nam Baal Cadar,  mówi nam o recepturze Kaloma i prosi o jej przyniesienie, według niego  znajduje się w jego starym laboratorium i ma rację.Musimy udać się do  tego miejsca i otworzyć skrzynię w której jest receptura.Gdy zdobędziemy  ją wracamy do guru i w nagrodę otrzymujemy teleport do obozu bractwa.

Offline

 

#2 2013-04-02 10:38:46

Exedas

Początkujący

Zarejestrowany: 2013-04-02
Posty: 2
Punktów :   

Re: Bractwo Śniącego

Ward uczniem dla Parveza jest Valentino

Offline

 

#3 2013-05-06 20:49:38

Abbadon

Początkujący

Zarejestrowany: 2013-05-06
Posty: 1
Punktów :   

Re: Bractwo Śniącego

Mam ciekawy problem, mianowicie wykonałem wszystkie zadania wypisane powyżej lecz, Ball Orun dalej nie chce mnie awansować do stopnia guru. Rozmawiałem z nim i powiedział mi że chętnie by mnie widział w szatach balla, rozmowa się zakończyła i nie ma z nim żadnej opcji dialogowej. Pomimo to mogę zostać przyjęty w poczet strażników świątynnych.

Offline

 

#4 2013-08-08 18:19:38

dominikc09

Początkujący

Zarejestrowany: 2013-08-08
Posty: 3
Punktów :   

Re: Bractwo Śniącego

mam pewien problem jestem strażnikiem świątynnym i jak idę do Darona muwie mu że "słyszałem że jesteś jedynym kowalem który potrafi stworzyć zbroje strażnika" potem muwie mi że nie mam zielonego pojęcia o kowalstwie jak umiem wykuć zwykły miecz czy to bug bo ja nie wiem

Offline

 

#5 2013-08-08 22:01:44

Ward

Władca Forum

Zarejestrowany: 2013-03-31
Posty: 72
Punktów :   

Re: Bractwo Śniącego

@dominikc09 naucz się przekuwania przepaski u Joru potem pogadaj z Darrionem.

Offline

 

#6 2013-08-25 10:02:49

szatan2000

Początkujący

Zarejestrowany: 2013-08-25
Posty: 5
Punktów :   

Re: Bractwo Śniącego

mój problem wygląda tak, mam powyżej 40 punktów many  czyli 45 i namib mówi że jestem za słaby

Offline

 

#7 2013-08-25 14:34:33

 Adrien Sterne

TR King

49615911
Zarejestrowany: 2013-08-06
Posty: 162
Punktów :   14 
Gildia: Paladyni
WWW

Re: Bractwo Śniącego

szatan2000 napisał:

Po prostu nie wiem co robić. Dlatego was proszę o pomoc

Nie pomożemy ci jeśli nie wyjaśnisz nam o co dokładnie chodzi, wszystko napisałeś zbyt chaotycznie.
Zrozumiałem tyle ż masz 45 many a namib mówi że jesteś za słaby... Więc zwiększ manę dając ofiary dla magów, modląc się do kapliczki Innosa, zaciągnij się kilka razy wodną fajką(+3/+5many) lub tworząc miksturki zwiększające mane
Jest tyle sposobów...

Offline

 

#8 2013-08-26 17:19:13

shavaill

Początkujący

Zarejestrowany: 2013-08-26
Posty: 2
Punktów :   

Re: Bractwo Śniącego

Witajcie
Ile trzeba mieć zręczności żeby okraść z klucza Goraxa ?

Offline

 

#9 2013-08-26 20:32:06

rasmario

Początkujący

Zarejestrowany: 2013-08-26
Posty: 1
Punktów :   

Re: Bractwo Śniącego

siema, gdzie dokładnie można znaleźć królową pełzaczy chodzi mi o jaja pełzacza, można je kupić?

Offline

 

#10 2013-08-26 20:51:08

 Adrien Sterne

TR King

49615911
Zarejestrowany: 2013-08-06
Posty: 162
Punktów :   14 
Gildia: Paladyni
WWW

Re: Bractwo Śniącego

rasmario napisał:

siema, gdzie dokładnie można znaleźć królową pełzaczy chodzi mi o jaja pełzacza, można je kupić?

Jaj raczej nie kupisz ale królową znajdziesz w jaskini obok piramid(a dokładniej tuż przy obozowisku który się tam znajduje) i w miejscu wykopalisk Silvestr'a. Hmm jaja są jeszcze w jaskini gdzie zdobywasz rune w zadaniu "Próba Ognia"
Więcej nie pamiętam.

Offline

 

#11 2013-08-27 12:22:48

Jao

Myśliwy

Zarejestrowany: 2013-08-07
Posty: 87
Punktów :   

Re: Bractwo Śniącego

@szatan2000 (mana) A w którą grasz wersję? Ward pisał na podstawie Reb v1 a tam wystarczy 40 pkt.

@szatan2000 (zręczność) Odbiło ci? Wystarczy ok. 60 pkt. tyle że nie ma 100% szansy na sukces. Trzeba zapisać grę i wczytywać do skutku.

Ostatnio edytowany przez Jao (2013-08-27 12:24:16)

Offline

 

#12 2013-08-27 23:08:08

shavaill

Początkujący

Zarejestrowany: 2013-08-26
Posty: 2
Punktów :   

Re: Bractwo Śniącego

A w wersji 2.1 ile trzeba mieć mniej więcej zręczności ?

Offline

 

#13 2013-08-28 16:00:35

Jao

Myśliwy

Zarejestrowany: 2013-08-07
Posty: 87
Punktów :   

Re: Bractwo Śniącego

Też coś koło tego.

Offline

 

#14 2013-08-30 14:10:12

kangur

Włóczęga

Zarejestrowany: 2013-08-30
Posty: 11
Punktów :   

Re: Bractwo Śniącego

Ja mam natomiast problem z zadaniem Balla Parveza. Rozmawiałem z  Coragonem i Regisem o Valentino a następnie robiłem tak jak pisze w poradniku, zaczekać do nocy aż będzie w kanjpie, pogadać i go pobić. Jednak za każdym razem cały tłum wraz ze strażnikami rzuca się na mnie a valentino umiera. Spróbowałem załatwić sprawe też po cichu. O 4:00 valentino opuszcza lokal i kieruje się do domu, wtedy nie ma strażników i pogadałem z nim i zaatakowałem. Również valentino ginie. Co mam zrobić ? Gram na tym najnowszym rebalance 2.1.

Offline

 

#15 2013-08-30 16:52:37

 Adrien Sterne

TR King

49615911
Zarejestrowany: 2013-08-06
Posty: 162
Punktów :   14 
Gildia: Paladyni
WWW

Re: Bractwo Śniącego

kangur napisał:

Ja mam natomiast problem z zadaniem Balla Parveza. Rozmawiałem z  Coragonem i Regisem o Valentino a następnie robiłem tak jak pisze w poradniku, zaczekać do nocy aż będzie w kanjpie, pogadać i go pobić. Jednak za każdym razem cały tłum wraz ze strażnikami rzuca się na mnie a valentino umiera. Spróbowałem załatwić sprawe też po cichu. O 4:00 valentino opuszcza lokal i kieruje się do domu, wtedy nie ma strażników i pogadałem z nim i zaatakowałem. Również valentino ginie. Co mam zrobić ? Gram na tym najnowszym rebalance 2.1.

Ginie? Tak od razu?  Hmm jedyne co mi przychodzi to broń której używasz... Używasz pałaszu bandyty? Bo on zabija odrazu bez dobicia przeciwnika(przynajmniej tak u mnie było).

Offline

 

#16 2013-08-30 19:15:24

kangur

Włóczęga

Zarejestrowany: 2013-08-30
Posty: 11
Punktów :   

Re: Bractwo Śniącego

A żebyś wiedział używam pałaszu bandyty Może dlatego że to broń kłuta ? Wypróbuje Twoją teorię i pobije go z innej broni. Edytuje post i napisze rezultat.
Tak, pomogło Dzięki.

Ostatnio edytowany przez kangur (2013-08-30 19:33:20)

Offline

 

#17 2013-09-01 18:42:09

kangur

Włóczęga

Zarejestrowany: 2013-08-30
Posty: 11
Punktów :   

Re: Bractwo Śniącego

UWAGA Pytanie spoilerowe:
Mam kolejne pytanie ponieważ jestem w pierwszym rozdziale i zostałem nowicjuszem od razu po zadaniu przesyłka Lariusa! A Guru tuż po wykonaniu wszystkich zadań od guru czyli też w pierwszym rozdziale. Mam dziwne wrażenie że to jakiś bug ponieważ magiem zostawało się dopiero w 3 rozdziale chyba tak samo paladynem czy łowca smoków.

Offline

 

#18 2013-09-01 19:18:04

Jao

Myśliwy

Zarejestrowany: 2013-08-07
Posty: 87
Punktów :   

Re: Bractwo Śniącego

A jakim cudem wykonałeś wszystkie zadania guru w 1-szym rozdziale?

Offline

 

#19 2013-09-01 19:26:17

kangur

Włóczęga

Zarejestrowany: 2013-08-30
Posty: 11
Punktów :   

Re: Bractwo Śniącego

Te wszystkie które mogłem wykonać czyli: Balla Parveza ucznia, ziele dla Cadara, mana 60 dla Namiba, Paczka dla Lariusa. Oraz inteligencja 30. Po tym dostałem szate guru. A nowicjuszem byłem już po zadaniu z paczką dla Lariusa.

Offline

 

#20 2013-09-01 19:30:25

Jao

Myśliwy

Zarejestrowany: 2013-08-07
Posty: 87
Punktów :   

Re: Bractwo Śniącego

To jakiś bug, bo powinieneś zostać nowicjuszem dopiero po wykonaniu tych zadań. No i jest jeszcze jedno zadanie: przepis i składniki dla Tyona(również wymagane do zostania nowicjuszem).

Offline

 

#21 2013-09-01 19:38:50

kangur

Włóczęga

Zarejestrowany: 2013-08-30
Posty: 11
Punktów :   

Re: Bractwo Śniącego

Ok ale najważniejsze dla mnei jest to czy bugiem jest że jestem guru w pierwszym roździale. Bo jeśli tak to duży bug i nie wiem co zrobić w takiej sytuacji.

Offline

 

#22 2013-09-01 21:03:55

 Adrien Sterne

TR King

49615911
Zarejestrowany: 2013-08-06
Posty: 162
Punktów :   14 
Gildia: Paladyni
WWW

Re: Bractwo Śniącego

kangur napisał:

Ok ale najważniejsze dla mnei jest to czy bugiem jest że jestem guru w pierwszym roździale. Bo jeśli tak to duży bug i nie wiem co zrobić w takiej sytuacji.

Graj od nowa.

Offline

 

#23 2013-09-01 22:45:53

kangur

Włóczęga

Zarejestrowany: 2013-08-30
Posty: 11
Punktów :   

Re: Bractwo Śniącego

Czyli jednak bug heh. Co jeśli za drugim razem też bede miał bug ? Może to zależy od wersji ? Ja gram na rebalance 2.1. Nie uśmiecha mi się zaczynać gry od nowa.

Ostatnio edytowany przez kangur (2013-09-01 23:37:44)

Offline

 

#24 2013-09-08 14:02:13

Ponku

Początkujący

Zarejestrowany: 2013-09-08
Posty: 4
Punktów :   

Re: Bractwo Śniącego

Witam. Mam ogólny problem z rozpoczęciem jakichkolwiek zadań dla bractwa. Bo w sumie ja tam poszedłem bez tej przepaski bo ją gdzieś sprzedałem nie wiedząc że się ona może później przydać. Później przychodziłem do każdego z kim mogłem handlować i jakoś mi się nie udało jej znaleźć ale  wpadłem na pomysł by używając kodów "pożyczyc " od jednego z członków bractwa przepaskę, wejść z nią do obozu i zacząć zadania ale plan nie wypalił. NPC'ty dalej nie reagują. I nie wiem co zrobić by zacząć te zadania. Może ta opaska którą mi dal Lester jest inna niż tą co wziąłem od przypadkowego NPC z bractwa? Proszę o pomoc!

Offline

 

#25 2013-09-08 16:32:39

kangur

Włóczęga

Zarejestrowany: 2013-08-30
Posty: 11
Punktów :   

Re: Bractwo Śniącego

Zagadujesz w tej opasce po prostu do Balla Oruna, kolejni goście sie odezwą jak wykonasz zadanie Oruna. Miałem tutaj problem z zostaniem guru. Popytałem jeszcze pare osob i okazało sie ze guru i straznikiem zostaje sie w pierwsyzm rozdziale i nie jest to zaden bug.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.rayman.pun.pl www.wszif.pun.pl www.naszaf.pun.pl www.nidapinczow.pun.pl www.simr201019.pun.pl