TheReturning - Oficjalny poradnik

Porady do modyfikacji TheReturning


#1 2013-04-01 21:24:20

Ward

Władca Forum

Zarejestrowany: 2013-03-31
Posty: 72
Punktów :   

Gildia Kupców

Napadnięci Kupcy:
Errol prosi nas o odzyskanie kamiennych tabliczek dla Vatrasa, które zabrali mu bandyci.W tym idziemy na farmę Akila i na pobliski most (znajduje się on nad Errolem). Zabijamy bandytów i bierzemy tabliczki po czym wracamy do kupca i otrzymujemy list polecający do Lutero.

Zamówienie Bengara:
Zadanie daje nam Lutero.Dostajemy od niego liste z zamówieniem po czym idziemy na farmę Bengara.Rozmawiamy z farmerem i odbieramy towary po czym wracamy do Lutero.

Przysługa dla Jory:
Zadanie zleca nam Lutero.Wspomina nam że ma problemy z Zurisem.Zuris odmawia dzierżawy miejsca w któym handluje Jora.To zadanie można wykonać na 3 sposoby
a)Pierwszy polega na zabiciu Zurisa
b)Drugi możemy mu zapłacić 5.000 tys sztuk złota
c)Trzeci znaleźć eliksir Płomień Eligora
Jeśli wybierzemy 1 i 2 sposób Lutero nie będzie zadowolony najlepiej wybrać 3.W tym celu musimy porozmawiać z Zurisem i powiedzieć mu że nie słyszeliśmy o gildi kupców oraz ,że pomagamy z własnej woli.Gdy tak powiemy Zuris poprosi nas o zdobycie Płomienia Eligora.W tym celu rozmawiamy z Lutero.Ów eliksir znajduje się w Górniczej Dolinie w Opuszczonej Kopalni w skrzyni która jest zamknięta kluczem.Klucz do skrzyni posiada Grimes jest on kopaczem w oddziale Marcosa.Rozmawiamy z nim i mówimy mu by dał nam klucz ze względu na naszą dawną przyjaźń.Po tym idziemy do Opuszczonej Kopalni otwieramy skrzynię i wracamy do Zurisa. Kupiec zgadza się na warunki umowy.Wracamy do Lutero i mówimy o wykonaniu zadania.Dodatkowo możemy teraz kupić Płomień Eligora od Zurisa.Ów eliksir daje nam +15 do ochrony przed ogniem na stałe.

Antyki:
Lutero zleca nam przyniesienie 3 statuetek Innosa z czarnego marmuru.W tym celu musimy udać się do Zamku w Górniczej Dolinie.Są one w skrzyni w najwyższej wieży zamku.Aby się do niej dostać będziemy potrzebować 3 kluczy.
a)pierwszy klucz posiada paladyn Parcival, aby go zdobyć musimy go okraść kradzieżą kieszonkową
b)drugi bez którego nie zdobędziemy trzeciego jest na dachu nad bramą zamkową(wchodzimy do środka po czym idziemy po drabinie na górę i wchodzimy na dach.Podnosimy klucz i wschodzimy do magazynu paladynów.
c)Teraz wchodzimy do ukrytej skrytki w magazynie i bierzemy 3 klucz.
Mając wszystkie klucze otwieramy drzwi prowadzące do wieży.Przed nami pojawi się Zombie Gomeza po czym zabijamy je.Po chwili się pojawi duch zmarłego magnata i rozmawiamy z nim na temat posążków.Prosi on nas o uwolnienie go z klątwy.W tym celu będziemy musieli wykonać trzy zadania.
a)zdobyć błogosławieństwo bogów dla duszy Gomeza.W tym celu musimy się pomodlić do Innosa, Beliara oraz porozmawiać z Vatrasam w sprawie błogosławieństwa Adanosa.Możemy mieć problem z błogosławieństwem Innosa i Beliara ponieważ wymagana jest do tego odpowiednia karma.
b)po otrzymaniu błogosławieństwa musimy wrócić do Starej Kopalni i prosić o przebaczenie dla duszy Gomeza w tym celu musimy porozmawiać z 10 duchami górników i ich wygnać czyli uwolnić ich od klątwy.
c)gdy uzyskamy przebaczenia duchów musimy wykonać ostatnie zadanie które polega na uzyskaniu przebaczenia Magów Ognia ze Starego Obozu.W tym celu podchodzimy do pentagramu w świątyni magów w zamku i czytamy notatkę Gomeza. Ukażą się nam Magowie z Corriso na czele.Rozmawiamy z duchem arcymaga i otrzymujemy od niego zadanie.Mówi nam że niedaleko wieży Xardasa znajduje się ogromne zło i każe nam się z nim rozprawić.Idziemy do wieży po czym idziemy mostem na drugą stronę.Podchodzimy do kamienia który się przed nami otwiera i wchodzimy do jaskini.Czai się tam wielu nieumarłych ale naszym zadaniem jest zabicie nekromanty.Gdy to już zrobimy wracamy do Corristo i otrzymujemy przebaczenie.Teraz wracamy do Gomeza i mówimy mu o wszystkim po czym dostajemy klucz do skrzyni za nim.Otwieramy skrzynię i niesiemy statuetki do Lutero.

Czarna Brandy:
Zadanie zleca nam Lutero.Mówi nam że zaginął gdzieś jego posłaniec, który miał mu przynieść 5 butelek czarnej brandy.W tym celu udajemy się do Martwej Harpii i idziemy w kierunku farmy Akila.Posłaniec został zaatakowany przez bandytów.Ratujemy go po czym odprowadzamy go do miasta.Gdy dotrzemy na miejsce Benchel twierdzi, że nie chce już pracować dla Lutero po czym oddaje nam brandy i każe samemu je dostarczyć.

Asystent:
Zadanie polega na znalezieniu pomocnika dla Lutero. Pomocników jest trzech:
a)Gayvern znajduje się w gospodzie Kardifa.
b)Maxi znajduje się na placu targowym.
c)Waleran znajduje się w gospodzie Martwa Harpia
Gdy już wybierzemy odprowadzamy asystenta do Lutero.

Zapasy dla Paladynów:
Lutero mówi nam abyśmy dowiedzieli się ile zapasów mają paladyni.Idziemy do Lorda Hagena i rozmawiamy z nim.On daje nam zgodę na wejście do Fortu Paldynów.Fort znajduje się niedaleko posterunku bandytów idziemy tam po czym rozmawiamy z paladynem i wpuszcza nas do środka.Teraz gdy jesteśmy już w Forcie idziemy do Lorda Varusa i rozmawiamy z nim.Czekamy kilka dni i otrzymujemy gotowy raport.Teraz wracamy do Lorda Hagena i rozmawiamy z nim.Dowiedzieliśmy się ile zapasów potrzebują paladyni.Rozmawiamy z Lutero.Mówi nam że paladyni mają ogromne potrzeby i się załamał.Wysyła nas do Onara w celu zawarcia umowy.Onar może nam pomóc bądź nie.Zależy od tego co mu powiemy.

Ochrona dla Sary:
Zadanie zleca Lutero prosi nas abyśmy złożyli Sarze propozycję dołączenia do gildii.W tym celu rozmawiamy z Lordem Andre a następnie z Sarą.Teraz przesiaduje ona na ławce koło gospody Coragona. Rozmawiamy z nią i przepraszamy za to że braliśmy udział w oszustwie Canthara.Sara zgodzi się jeśli wykonamy 3 zadania

Rodowy Pierścień:
Pierwsze zadanie polega na odzyskaniu pierścienia rodowego.Pierścień ma strażnik więzienny Boltan aby go zdobyć musimy go pobić.

Żywność dla Sary:
Sara potrzebuje jedzenia.Musimy jej przynieść 2 kawałki smażonego mięsa i mleko.

Dług Sary:
Trzecie zadanie polega na zwróceniu długu Haradowi.Musimy dać Haradowi 2000 Sztuk złota i w zamian dostaniemy miecz.

Kontakt z Onarem:
W tym zadaniu musimy negocjować z Onarem. Idziemy w tym celu do niego i prowadzimy rozmowę w ten sposób.
1.Pewien sprzedawca oferuję ci umowę.
2.Zapomnij o tym.
3.Wystarczy to że chce zarobić więcej.
4.Nie twoja sprawa!
Onar się zgadza i wracamy do Lutero.

Handel z Klasztorem:
W tym zadaniu będziemy musieli kupić wino po rozsądnej cenie od klasztoru.Idziemy do klasztoru i rozmawiamy z Goraxem po czym zaczynamy negocjacje.Teraz możemy zwiększać i zmniejszać cenę oczywiście musimy też obserwować nastrój Maga.Zysk bądź stratę pozostawiam już do ustalenia wam

Ostatnio edytowany przez gandalf (2014-04-06 09:14:54)

Offline

 

#2 2014-02-22 19:10:52

kujon333

Myśliwy

Zarejestrowany: 2014-02-21
Posty: 71
Punktów :   

Re: Gildia Kupców

W zadaniu z asystentem właściwą osobą jest Valeran - chyba tylko jego przyjmie do roboty (Gayverna na pewno nie, Maxiego nie sprawdzałem). Dostaniemy za niego 500expa i tysiaka, dodatkowo teraz Valeran będzie z nami handlował.

Ostatnio edytowany przez kujon333 (2014-02-22 19:11:42)

Offline

 

#3 2014-02-22 21:29:13

Kyronus Blade

Władca Forum

Zarejestrowany: 2014-02-13
Posty: 4
Punktów :   

Re: Gildia Kupców

kujon333 Masz rację najlepszy kandydat to Valeran. A jeśli chodzi o Maxiego to raczej też by go nie wziął (To seplenienie nie wróży mu takiej roboty)

Offline

 

#4 2014-03-04 20:31:42

CienBezi

Myśliwy

Zarejestrowany: 2014-02-12
Posty: 63
Punktów :   11 

Re: Gildia Kupców

Za Gayerana Ci misji nie zalicza chyba bo lutero mowi ze nie nadaje sie do niczego.

Offline

 

#5 2014-03-05 21:18:51

kujon333

Myśliwy

Zarejestrowany: 2014-02-21
Posty: 71
Punktów :   

Re: Gildia Kupców

Tak w ogóle to dowiemy się kto w końcu jest w gildii?

Offline

 

#6 2014-03-06 14:22:30

CienBezi

Myśliwy

Zarejestrowany: 2014-02-12
Posty: 63
Punktów :   11 

Re: Gildia Kupców

tymi co nalezą są Lutero,Sara,Mateo,Nigel,Erol,Jora

Offline

 

#7 2014-04-06 09:03:32

Batoniczek

Początkujący

Zarejestrowany: 2014-04-06
Posty: 1
Punktów :   

Re: Gildia Kupców

w przysłudze dla Jory w  b) powinno być 5.000 tyś. szt. złota a nie 10.000


Dziękujemy za uwagę
Sunwellku popraw - Gandalf


Eee słaba z cb czika moderatora nie masz w tym dziale - Gandalf
Poprawione - Gandalf

Ostatnio edytowany przez gandalf (2014-04-06 09:16:09)

Offline

 

#8 2014-04-12 13:16:28

tanatos

Początkujący

Zarejestrowany: 2014-04-08
Posty: 2
Punktów :   

Re: Gildia Kupców

mam pytanie możesz określić dokładne położenie tej skrzynki z miksturą dla zurisa. szukałem w każdej skrzyni w starej kopalni i nic nie znalazlem.

Offline

 

#9 2014-07-14 09:17:43

Grahtnakk

Włóczęga

Zarejestrowany: 2013-12-20
Posty: 24
Punktów :   

Re: Gildia Kupców

tanatos napisał:

mam pytanie możesz określić dokładne położenie tej skrzynki z miksturą dla zurisa. szukałem w każdej skrzyni w starej kopalni i nic nie znalazlem.

Jeśli grałeś w dodatek Mroczne Tajemnice to eliksir znajduje się w pomieszczeniu, w którym znalazłeś zbroję fellana (w którejś z tamtych skrzyń, którą jest zamknięta na klucz).

Offline

 

#10 2014-08-30 15:10:25

amigodiamantes

Wojownik

Zarejestrowany: 2014-07-04
Posty: 177
Punktów :   14 

Re: Gildia Kupców

też miałem z nią problem bo sądziłem że jest w starej kopalni. niestety tam nie jest, w starej jest tylko żywioł ognia (w g1 miejsce królowej pełzaczy).

mikstura znajduje się w opuszczonej kopalni złota (jest tam również żywioł wody). jest tam pewna skrzyneczka zamknięta która otworzy się kluczem Grimesa (pracuje w kopalni markosa, obok opuszczonej, starej kopalni)

opuszczona kopalnia złota znajduje się nad jaskinią prowadzącą z GD do Khorinis (troszkę trzeba się powspinac do góry).  w mrocznych tajemnicach na tym płaskowyżu można spotka alchemika:)

Offline

 

#11 2014-09-11 17:08:58

Matias20091

Początkujący

Zarejestrowany: 2014-09-05
Posty: 7
Punktów :   

Re: Gildia Kupców

Mam pytanie odnosnie zadania o nazwie antyki: zdobylem klucz od parcivala i poszedlem do pomieszczenia nad brama. nic tam nie bylo poza skrzynka z jakimis malo cennymi przedmiotami. wczytywalem kombinowalem zapisywalem i nic. po prostu tego klucza tam nie ma. czy ktos moglby podac mi jakies alternatywne rozwiazanie, albo ewentualnie w ostatecznosci; kod na ten klucz


#Edit

problem rozwiazany klucz lezal na jednym z dachow.

Ostatnio edytowany przez Matias20091 (2014-09-11 17:23:50)

Offline

 

#12 2014-09-23 18:52:23

sirpazuzu

Początkujący

Zarejestrowany: 2014-09-22
Posty: 6
Punktów :   

Re: Gildia Kupców

Dobrzy ludzie, przepraszam, że ponownie zadręczam Was swym problemem pokroju "złamanego paznokcia". DOPIERO TERAZ robię zadanie od Gomeza i mam za zadanie prosić o wybaczenie 10 szkieletów kopaczy. Niestety gram w ów mod pierwszy raz i dopiero niedawno odkryłem, że jest on kolejnym powodem, by nienawidzić Rosjan, a mianowicie, dopiero zaczynam odkrywać, jak w tym modzie wszystko jest głupio skonstruowane. Otóż otrzymawszy zadanie uzyskania sfer żywiołów wcześniej zagościłem w ów kopalni i wybiłem ją co do ostatniego szkieletu. Czy jest jakiś magiczny sposób, by mimo tego ukończyć ten quest, czy krótko mówiąc - jestem w doopie? Nie mam możliwości powrotu do tego save'a zanim nie zrobiłem czystki, gdyż musiałbym się cofnąć o 2 rozdziały i jeszcze więcej leveli. NIE LUBIĘ UŻYWAĆ KODÓW, ale używam ich TYLKO W OSTATECZNOŚCI (Bugi itp), toteż próbowałem przywołać takiego kopacza kodem. Jednak nie ma opcji by z Nim porozmawiać. Czy istnieje jakieś ratujące mnie rozwiązanie? Z góry dziękuję

Offline

 

#13 2014-09-24 00:36:25

 Pawlak .

Wyrwę wam języki i wytrę se nimi dupe

10226869
Skąd: BWA
Zarejestrowany: 2014-01-03
Posty: 342
Punktów :   21 
Gildia: Nekromanta
Ulubiona Broń: Wrzask Berserkera

Re: Gildia Kupców

Kopacze zjawy pojawiają się dopiero jak uzyskasz przebaczenie od wszystkich bogów i w zadaniu będzie pisać, że musisz się teraz udać do starej kopalni . Wcześniej to tych zjaw nie ma . Będzie ich ogólnie 15 przebaczenia potrzebujesz tylko od 10 (musisz z nimi pogadać, następnie zabić), potem teleportujesz się do zamku, przywołujesz dawnych Magów Ognia i Corristo daje Ci zadanie

Offline

 

#14 2014-10-06 18:51:10

sirpazuzu

Początkujący

Zarejestrowany: 2014-09-22
Posty: 6
Punktów :   

Re: Gildia Kupców

Witam ludzie. Odnośnie gildii kupców - ostatnim zadaniem, jakie wykonałem, było znalezienie asystenta dla Lutero. Z tego co widzę, nie ukończyłem całej solucji, w dodatku nie chce mi powiedzieć, kto jeszcze należy do gildii. Przyznam się, że wykonując ostatnie zadanie z asystentem dość szybko przewijałem napisy. Była opcja dialogowa "coś Cię gryzie?" Lecz potem właśnie zacząłem nieumyślnie szybko przewijać, przez co mogło umknąć mi uwadze, w jaki sposób kontynuować solucję w ów gildii. Nie mam u Lutero związanej z tym opcji dialogowej, z asystentem również nie mam. Zakładam, że zostało jeszcze zadanie z Sarą, lecz na początku gry nie zgodziłem się na podstęp Canthara i nie jest ona w więzieniu. Co powinienem zrobić więc, by kontynuować? Z góry dziękuję.

Offline

 

#15 2014-10-08 00:57:39

 Pawlak .

Wyrwę wam języki i wytrę se nimi dupe

10226869
Skąd: BWA
Zarejestrowany: 2014-01-03
Posty: 342
Punktów :   21 
Gildia: Nekromanta
Ulubiona Broń: Wrzask Berserkera

Re: Gildia Kupców

Nic . Zadanie z sarą było by ostanie, a co do tego kto na leży do gildi to i tak Ci nie powie, nwm czy to bug czy co, ale przechodzilem 4x tą gre i za każdym razem kończyło się na Sarze i nie mówił kto dokładnie nalezy do gildii

Offline

 

#16 2014-10-12 09:26:50

amigodiamantes

Wojownik

Zarejestrowany: 2014-07-04
Posty: 177
Punktów :   14 

Re: Gildia Kupców

Dziwne, na wersji v1 wszystko śmiga bez problemów.

po sarze lutero mówi ładnie że oprócz tych ludzi od których mieliśmy misje (erol, lutero, jora i sara) jest jeszcze 2 kupców naleźących do gildii: salandril i matteo. do każdego można podejść, jak się ząłoży pierścionek mistrza gildii od lutero ci kupcy mają dodatkowe przedmioty typu książka podnosząca staty walki, ze 2 szczawie królewskie i tak dalej. jak na v1 jest to w v2 nie ma?

Offline

 

#17 2014-10-12 14:27:45

 Pawlak .

Wyrwę wam języki i wytrę se nimi dupe

10226869
Skąd: BWA
Zarejestrowany: 2014-01-03
Posty: 342
Punktów :   21 
Gildia: Nekromanta
Ulubiona Broń: Wrzask Berserkera

Re: Gildia Kupców

W v2 możliwe że bug jakiś jest, bo też tego nie miałem, nawet nie mowil kto nalezy do gildii

Offline

 

#18 2015-02-13 00:50:35

Mikel

Początkujący

Zarejestrowany: 2015-02-11
Posty: 2
Punktów :   

Re: Gildia Kupców

Jak ubić bandytów ,żeby te tabliczki zabrać im ,bo ciągle mnie zabijają ,a nie mogę użyć deszczu ognia (mało many ) ?

Offline

 

#19 2015-02-13 06:48:49

RavenHS

Początkujący

Zarejestrowany: 2015-02-12
Posty: 3
Punktów :   

Re: Gildia Kupców

Poczekaj i wbij se większy lvl.

Offline

 

#20 2015-04-01 20:56:23

Elgcahlxukuth

Początkujący

Zarejestrowany: 2014-10-23
Posty: 7
Punktów :   

Re: Gildia Kupców

sirpazuzu napisał:

Witam ludzie. Odnośnie gildii kupców - ostatnim zadaniem, jakie wykonałem, było znalezienie asystenta dla Lutero. Z tego co widzę, nie ukończyłem całej solucji, w dodatku nie chce mi powiedzieć, kto jeszcze należy do gildii. Przyznam się, że wykonując ostatnie zadanie z asystentem dość szybko przewijałem napisy. Była opcja dialogowa "coś Cię gryzie?" Lecz potem właśnie zacząłem nieumyślnie szybko przewijać, przez co mogło umknąć mi uwadze, w jaki sposób kontynuować solucję w ów gildii. Nie mam u Lutero związanej z tym opcji dialogowej, z asystentem również nie mam. Zakładam, że zostało jeszcze zadanie z Sarą, lecz na początku gry nie zgodziłem się na podstęp Canthara i nie jest ona w więzieniu. Co powinienem zrobić więc, by kontynuować? Z góry dziękuję.

Mam właśnie identyczną sytuację. Zacząłem zadanie z asystentem od "coś cię gryzie" czy jakoś tak, czytałem wszystko uważnie ale nic dotyczącego dalszych zadań nie było. Obskoczyłem trzech asystentów, ostatecznie wybrałem najlepszego (valerian) i po odprowadzeniu do go lutero kupiec ucieszył się, nagrodził mnie, a dialog zakończył mówiąc że "teraz musimy porozmawiać o czymś ważniejszym" (coś w tym stylu), ja jako odpowiedź miałem tylko jedno "no to porozmawiajmy" (jakoś tak) i po wybraniu tego wróciło mnie do pierwotnego menu gdzie jest handel, pytanie o członków gildii, wyjście. Zadanie asystent mam zakończone, nie żadnych opcji na rozpoczęcie nowego zadania. Valeraian też nic nie daje nowego poza tym że okazuje wdzięczność. Brak dostępu do zadania z Sarą.

Offline

 

#21 2015-04-02 13:20:56

kamiloos1996

Włóczęga

Zarejestrowany: 2014-11-20
Posty: 16
Punktów :   

Re: Gildia Kupców

To jest ważna informacja, jeżeli ktoś chce ukończyć wątek "gildii kupców", a tym samy zostać mistrzem tej gilid musi na początku już obrać "prawidłową drogę" tzn. wrobić już na początku gry Sarę Bez tego wątek kupców kończy się na pewnym momencie

Pozdrawiam

Offline

 

#22 2015-04-02 16:37:29

Elgcahlxukuth

Początkujący

Zarejestrowany: 2014-10-23
Posty: 7
Punktów :   

Re: Gildia Kupców

Okej już się dowiedziałem: zadanie z Sarą uaktywnia się po wejściu do 4 rozdziału.

Ostatnio edytowany przez Elgcahlxukuth (2015-04-02 23:23:33)

Offline

 

#23 2015-07-31 16:37:58

xSnixeR

Początkujący

Zarejestrowany: 2015-07-31
Posty: 1
Punktów :   

Re: Gildia Kupców

Jestem w gildi kupców i mam akurat zadanie by zdobyc Płomień Eligora, ale nie zdobyłem Podstaw retoryki wiec Grimes nie da mi klucza. ponieważ za szybko wsadziłem Fernando do wiezienia i tu jest pytanie. Zna ktos Kod na ten Podrecznik retoryki albo mozna go jakoś inaczej zdobyć?

Offline

 

#24 2015-08-10 00:49:55

 Pawlak .

Wyrwę wam języki i wytrę se nimi dupe

10226869
Skąd: BWA
Zarejestrowany: 2014-01-03
Posty: 342
Punktów :   21 
Gildia: Nekromanta
Ulubiona Broń: Wrzask Berserkera

Re: Gildia Kupców

@xSnixeR
Pobij grimesa

Offline

 

#25 2015-08-24 13:06:34

amigodiamantes

Wojownik

Zarejestrowany: 2014-07-04
Posty: 177
Punktów :   14 

Re: Gildia Kupców

przeszedłem grę na v2.1, i podobnie jak na v1 nie miałem problemu po wykonaniu misji kupców dostać pierścienia mistrza gildii.
Co prawda inne przedmioty bonusowe mają kupcy (np brak kupna jakiejś tam książki co w v1 dawała +3 czy +5 do jedno i 2-ręcznej, ale za to mateo ma pierścień obrony przed smoczym oddechem za ...175 000(!) golda) poza tym na v2 lutero jeszcze odpalił pierścień regeneracji zdrowia:)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.dmt.pun.pl www.aod-plemiona.pun.pl www.ba.pun.pl www.ana-promotyle.pun.pl www.air123.pun.pl